Логотип

Щодо необхідності виносу засобів обліку




Останнім часом стало актуальним питання, щодо винесення приладів обліку на воду за межі земельної ділянки. Позиція підприємства базується виключно на засадах діючого законодавства України, яке зобов’язує КП "Апостоловеводоканал" проводити відповідну роботи.

Щодо вимоги наявності встановлених приладів обліку в кожній точці розподілу послуг роз'яснюємо, що провадження господарської діяльності підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в містах України чітко регламентуються нормативно-правовими актами, а їх дотримання суворо контролюються Національною Комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Невід’ємною частиною належного провадження господарської діяльності підприємства є наявність ліцензії та неухильне і беззаперечне дотримання відповідних ліцензійних умов (Постанова НКРЕКП № 307 від 22.03.2017 року зі змінами та доповненнями) . Отже КП "Апостоловеводоканал" має проводити свою діяльність виключно при виконанні вичерпного переліку умов, зокрема за наявності встановлених приладів обліку в кожній точці розподілу послуг, які відповідають вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 163».

Саме про це йдеться у Розділі 19 пункту 2.2 підпункті 19 Постанови НКРЕКП № 307 від 22.03.2017 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення».

Точкою розподілу послуг є місце передачі послуг від однієї особи до іншої, облаштоване засобами обліку та регулювання.

Вузли обліку мають бути розташовані на водопровідній мережі Споживача, а саме на межі балансової належності мереж Виробника ( КП "Апостоловеводоканал") та Споживача.

В свою чергу межею балансової належності є існуюча або запроектована точка з’єднання водопровідних мереж Виробника та Споживача (абзац 14 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Варто привести і п.5.2 Наказу №190 від 27.06.2008 «Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», в якому сказано, що вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.

Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності», зокрема положеннями статті 16 визначено, що підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є, зокрема, невиконання вимог контролюючого органу щодо усунення відповідних порушень ліцензійних умов.

Попередження комунального підприємства КП "Апостоловеводоканал", щодо обмеження водопостачання абонентам (у разі невиконання вимог приписів) не є заходом примусу, а є виключно повідомленням про можливість настання негативних наслідків, які можуть мати місце у разі позбавлення ліцензії підприємства на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання з причини невиконання вимог, що передбачені ліцензійними умовами.

Відповідно до п.5.23 "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведенн" на території Апостолівської міської ради, затверджених рішенням Апостолівської міської ради № 986-34/VII від 22.06.2017року:

1."Споживач" відповідає за цілісність запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його знаходження.

2.У разі зникнення або виходу з ладу засобу обліку з вини "Споживача", або його з’єднань (стрілок, скла, циферблату, корпусу, зриву пломб, порушення з’єднань труб зі з’єднуючими частинами засобу обліку тощо), а також псування від морозу або гарячої води "Споживач" зобов’язаний придбати новий засіб обліку, або сплатити вартість його демонтажу, ремонту та встановлення.

Відповідно до п.18.2. цих правил: "Споживачі зобов’язані забезпечити охорону та цілісність систем водопостачання та водовідведення, які перебувають у них на балансі, (трубопроводів, споруд, засобів обліку, люків, колодязів, грубих грат, вказівних табличок, гідрантів тощо), не допускати їх пошкодження, затоплення й розморожування, очищувати від льоду та снігу ляди колодязів, стежити за цілісністю встановлених пломб, забезпечувати відведення поверхневих вод від колодязів".

Відповідно до п.5. ст.3 розділу 2 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-19 від 22.06.2017 року: "Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку покладається на власника (співвласників) будівлі (її частини), в якій вони встановлені, або за договором на визначену власником (співвласниками) іншу особу".

Відповідно до п.п.18 п.5 "Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" № 190 від 27.06.2008 року: "Споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту або виробником в місцях з’єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування".